Polecane obiekty

O¶rodek BIAŁA PLAŻA Willa MAKARENA

 

S±siednie letniska:

Sarbinowo - niewielkie, spokojne letnisko położone w odległo¶ci ok. 5km na wschód od G±sek. 

Chłopy - letnisko i wioska rybacka, oddalona od G±sek o ok. 7km. Wie¶ wpisano do rejestru zabytków, ze względu na tradycyjny układ zabudowy i zabytkowe chałupy.

Kołobrzeg

Spędzaj±c wczasy w G±skach powini¶my odwiedzić nadmorskie miasto Kołobrzeg, usytuowane na Pomorzu Zachodnim, u uj¶cia rzeki Parsęty do Bałtyku. Przy uj¶ciu rzeki wybudowano port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy - porty te stanowi± wielk± atrakcję tego miejsca. Z uwagi na występuj±ce w mie¶cie i okolicach Ľródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny, Kołobrzegowi przyznano status uzdrowiska. Miasto, oprócz centrum uzdrowiskowego jest również regionalnym o¶rodkiem kulturalnym. Zwłaszcza latem odbywaj± się tu liczne koncerty popularnych muzyków i kabareciarzy. 

Miasto Kołobrzeg może pochwalić się czyst±, piaszczyst±, szerok± plaż± przy której przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Miejscem popularnym w¶ród turystów jest kołobrzeska, zabytkowa latarnia morska, wybudowana w 1770 roku. Latarnia ma wysoko¶ć 26 metrów i jest udostępniana turystom do zwiedzania. Z góry, z jej tarasu widokowego, można zobaczyć piękny widok na morze. Z miejskiego portu organizowane s± wycieczki turystyczne po morzu i wyprawy wędkarskie, a także rejsy na Bornholm.

Będ±c w tym urokliwym mie¶cie powinni¶my odbyć spacer po Kołobrzeskim molo, które ma długo¶ć około 200 m - to najlepsze miejsce do ogl±dania wschodów i zachodów słońca. Kołobrzeska promenada to również miejsce na którym spotkamy wielu spacerowiczów, ulokowanych jest przy niej wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pami±tkami, bez których nie można opu¶cić tego miejsca.

Noclegi w Kołobrzegu: http://www.kolobrzeg.info.pl/noclegi/wszystkie

Ostatnia aktualizacja - maj 2017r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdk± s± obowi±zkowe.

Wizyt: 1 281 760, Dzi¶: 46, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wy¶lij mailem