Polecane obiekty

Villa AMBER O¶rodek BIAŁA PLAŻA Willa MAKARENA

 

S±siednie letniska:

Sarbinowo - niewielkie, spokojne letnisko położone w odległo¶ci ok. 5km na wschód od G±sek. 

Chłopy - letnisko i wioska rybacka, oddalona od G±sek o ok. 7km. Wie¶ wpisano do rejestru zabytków, ze względu na tradycyjny układ zabudowy i zabytkowe chałupy.

Mielno

Mielno

Mielno - duża wie¶ nadmorska, położona w płn-zach Polsce w woj. zachodniopomorskim, nad jeziorem Jamno. Miejscowo¶ć jest siedzib± gminy Mielno. Wraz z s±siaduj±c±, położon± na mierzei między Bałtykiem a jeziorem, miejscowo¶ci± Unie¶cie stanowi jeden z popularniejszych kompleksów wypoczynkowo-rekreacyjnych polskiego wybrzeża Bałtyku. Największ± atrakcj± Mielna jest czysta plaża, z wydzielonymi strzeżonymi latem k±pieliskami, wzdłuż której na odcinku 3 km pomiędzy Mielnem i Unie¶ciem biegnie promenada nadmorska. Na promenadzie w Mielnie znajduje się pomnik lotników - jest to element samolotu z mosiężn± tablic± i napisem "Pamięć Lotnikom kpt. Pilot inż. Jan Kozyra, por. pilot inż. Ryszard Duro, poległym tragicznie 7 wrze¶nia 1987 roku koledzy z J. W. 5069". Wzdłuż plaży, a także na licznych uliczkach Mielna i Unie¶cia znajduj± się restauracje, bary, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe. Na skwerku przed Urzędem Gminy stoi pomnik jelenia, a w mieleńskim parku nadmorskim muszla koncertowa - ma 12 m szeroko¶ci i 4 m wysoko¶ci. W parku znajduje się oczko wodne obmurowane kamieniami. Latem z obmurza i wysepki tryskaj± małe wodotryski i płyn± wodospady, pod¶wietlane wieczorem.

Jezioro Jamno nad którym leży Mielno to czyste jezioro przymorskie o ¶wietnie zagospodarowanych brzegach, które pozwala na uprawianie sportów wodnych oraz wędkarstwa. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego „Tramp” przy 140-metrowym pomo¶cie funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. W sezonie letnim można się wybrać na wycieczkę po jeziorze małym stateczkiem wycieczkowym Mila.

Noclegi w Mielnie: http://www.mielno.com.pl/noclegi/wszystkie - baza noclegowa Mielna i Unie¶cia

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
  • Co???Autor: Kika
    Ludzie! G±ski to wie¶ jak już to jedzcie do Mielna co tu jest atrakcj± latarnia morska,morze i skl...
    Ludzie! G±ski to wie¶ jak już to jedzcie do Mielna co tu jest atrakcj± latarnia morska,morze i sklepy jeste¶cie ¶mieszni że tu przyjeżdzace jest tyle ładnych miejsc a wy wybrali¶ce tak± dziure!!!
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdk± s± obowi±zkowe.

Wizyt: 1 210 084, Dzi¶: 52, Osób online: 3

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wy¶lij mailem