Polecane obiekty

O¶rodek BIAŁA PLAŻA Willa MAKARENA

 

S±siednie letniska:

Sarbinowo - niewielkie, spokojne letnisko położone w odległo¶ci ok. 5km na wschód od G±sek. 

Chłopy - letnisko i wioska rybacka, oddalona od G±sek o ok. 7km. Wie¶ wpisano do rejestru zabytków, ze względu na tradycyjny układ zabudowy i zabytkowe chałupy.

Chłopy

Chłopy s± mał±, nadbałtyck± wsi±, usytuowan± na wschód od Ustronia Morskiego, pomiędzy Sarbinowem a Mielnem.

Chłopy, jako cał± miejscowo¶ć, wpisano do rejestru zabytków ze względu na rzadko obecnie spotykany, a charakterystyczny dla tego regionu układ zabudowy, jak również dobrze zachowane, zabytkowe chałupy szachulcowe. Tak więc, wynajmuj±c pokoje w Chłopach warto się zainteresować, czy przypadkiem nie będziemy zakwaterowani w domu wpisanym do rejestru zabytków - b±dĽ co b±dĽ wielki to zaszczyt i dodatkowa atrakcja!

Niekwestionowan± zalet± miejscowo¶ci Chłopy jest zadbana i szeroka plaża, zachęcaj±ca odwiedzaj±cych j± turystów do k±pieli: tak słonecznych, jak i morskich. Plażę od letniska oddziala pas wydm oraz sosnowy las, dzięki któremu tutejsze powietrze pachnie nie tylko morsk± bryz±, ale też sosnami.

Turysta, który zdecyduje się na około 2-kilometrowy spacer plaż± w kierunku zachodnim, dojdzie do pobliskiej miejscowo¶ci Sarbinowo.

Przy plaży, w centrum Chłopów, znajduje się chętnie odwiedzana przez turystów przystań rybacka. Tutejsz± plażę zdobi± interesuj±co i malowniczo prezentuj±ce się kolorowe rybackie kutry. W nieopodal wybudowanych smażalniach można zje¶ć ¶wież±, smażon± lub wędzon± rybę.

Decyduj±c się na wczasy w Chłopach, G±ski możęsz odwiedzać prawie codziennie. Odległo¶ć między Chlopami a G±skami to tylko 5km. Między tymi dwiema miejscowo¶ciami znajduje się jeszcze Sarbinowo.

Ostatnia aktualizacja - maj 2017r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdk± s± obowi±zkowe.

Wizyt: 1 281 760, Dzi¶: 46, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wy¶lij mailem