Atrakcje Turystyczne

Plaża w Gąskach

Plaża to największa atrakcja turystyczna miejscowości - piękna, czysta i przede wszystkim szeroka. Gąski to raj dla wczasowiczów pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku, a tamtejsza plaża jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój, a także dla rodzin z dziećmi. więcej »

ul. Nadbrzeżna 10, Gąski

Latarnia morska

Latarnia morska w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX w. - to najbardziej znana atrakcja turystyczna Gąsek. Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190. Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie. więcej »

ul. Latarników 7, Gąski

Pałac Morski

Pałac Morski. Zabytkowy, neoklasyczny Pałac Morski z II poł. XIX wieku. Otoczony również zabytkowym ok. 6,7 ha parkiem z m.in. bukami, cyprysikami groszkowymi oraz klonami srebrzystymi. Obecnie pałac, pełni funkcję całorocznego ośrodka wypoczynkowego. więcej »

ul. Gąski 14, Sarbinowo

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne. Szlak nadmorski jest oznaczony kolorem czerwony i ma długość około 39 kilometrów. Trasa przebiega z Pleśna przez Gąski - latarnia, Sarbinowo, Chłopy, Mielno, Unieście, Łazy do Dąbek. więcej »

Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe. Szlak przebiega wybrzeżem Morza Bałtyckiego. Stanowi część szlaku międzynarodowego. Wzdłuż szlaku znajdują się liczne zabytki historyczne oraz przyrodnicze. więcej »

Ogrody HORTULUS

Ogrody Hortulus zlokalizowane są w Dobrzycy pomiędzy Kołobrzegiem, a Koszalinem. Na obszarze 11 ha przygotowano prawie 30 ogrodów tematycznych z licznymi nasadzeniami oraz ciekawymi atrakcjami. więcej »

ul. Dobrzyca 76, Dobrzyca

Park linowy Tukan - Mielno

Park linowy Tukan położony jest w Mielnie i stanowi ciekawą opcję aktywnego, rodzinnego wypoczynku. Na miejscu znajduje się kilka tras o różnym stopniu trudności, przeznaczonych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. więcej »

ul. Chmielna 4, Mielno

Jazda konna

Nieopodal Gąsek znajduje się niewielkie gospodarstwo z agroturystyką. Właściciele oprócz przejazdów bryczkami oferują również świeże przetwory, warzywa i owoce. więcej »

ul. Kładno 7, Dobrzyca

Western City - Ustronie Morskie

Marzyłeś kiedyś o przeniesieniu się do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota? Tutaj odkryjesz cały Dziki Zachód. więcej »

ul. Kolejowa, Ustronie Morskie

Przystanie rybackie w Chłopach i Ustroniu

Zarówno sam proces wyciągania łodzi na brzeg, jak również kolorowe kutry spoczywające malowniczo na plaży są niekwestionowaną atrakcją i przyciągają wielu turystów. więcej »

Latarnie Morskie woj. zachodniopomorskiego

Szlak Latarni Morskich woj. zachodniopomorskiego przebiega praktycznie wzdłuż wybrzeża Bałtyku. więcej »

Kołobrzeg

Będąc w tym urokliwym mieście powinniśmy odbyć spacer po Kołobrzeskim molo, które ma długość około 200 m - to najlepsze miejsce do oglądania wschodów i zachodów słońca. więcej »

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Organizowane jest tu wiele imprez kulturalnych i sportowych. więcej »

Sarbinowo

Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeżu (w gminie Mielno), do którego warto wybrać się na spacer plażą z latarni w Gąskach. więcej »

Chłopy

Przy plaży, w centrum Chłopów, znajduje się chętnie odwiedzana przez turystów przystań rybacka. Tutejszą plażę zdobią interesująco i malowniczo prezentujące się kolorowe rybackie kutry. więcej »

Mielno

Największą atrakcją Mielna jest czysta plaża, z wydzielonymi strzeżonymi latem kąpieliskami, wzdłuż której na odcinku 3 km pomiędzy Mielnem i Unieściem biegnie promenada nadmorska. więcej »

Unieście

Turyści, którzy nie pożądają tłoku na nadmorskiej plaży, mogą kroki swe skierować nad jezioro Jamno. więcej »

Koszalin

Miasto to stanowi jeden z większych ośrodków kulturalnych w regionie. Znajdują się tu teatry, kina, muzea, amfiteatr i filharmonia. więcej »

Historia Gąsek

Gąski są niewielką wsią letniskową w gminie Mielno, w powiecie Koszalin. więcej »