Polecane obiekty

Willa MAKARENA Ośrodek BIAŁA PLAŻA

 

Sąsiednie letniska:

Sarbinowo - niewielkie, spokojne letnisko położone w odległości ok. 5km na wschód od Gąsek. 

Chłopy - letnisko i wioska rybacka, oddalona od Gąsek o ok. 7km. Wieś wpisano do rejestru zabytków, ze względu na tradycyjny układ zabudowy i zabytkowe chałupy.

Unieście

Unieście

Unieście – letnia miejscowość morska, administracyjnie samodzielna, ale pomimo tego traktowana na ogół z Mielnem jako kompleks. Jest to następstwem tego, iż oba kurorty leżą blisko siebie, spaja je jedna trasa, na całej jej długości zaś, pobudowano liczne obiekty gastronomiczne, noclegowe, sklepy, centra rozrywki itd. Granica między letniskami uległa rozmyciu. Mielno razem z Unieściem to znaczący kurort morski, który – z powodu licznych dyskotek, rozrywek, klubów – upodobali sobie szczególnie ludzie lubiący muzykę, zabawę, taniec i tzw. „nocne życie”. 

PLAŻA

Unieście jest szczególnie atrakcyjne położone – od płn sąsiaduje z Bałtykiem, natomiast od południa – z rozległym jez. Jamno. Nadmorska plaża w Unieściu jest szeroka (30-45 m), na ogół piaszczysta, z wyznaczonym stumetrowym, wakacyjnym kąpieliskiem. Tuż przy plaży jest wiele budek z lodami, goframi, smażalni ryb, barów, punktów gastronomicznych.

JEZIORO JAMNO

Turyści, którzy nie pożądają tłoku na nadmorskiej plaży, mogą kroki swe skierować nad jezioro Jamno. Na brzegach jeziora zbudowano liczne przystanie żeglarskie, ze względu na uprawiane w tym jeziorze sporty wodne. Na zbiorniku można żeglować, pływać na łodziach, kajakach, rowerach wodnych itd. Tuż przy długim trapie przystani Klubu Morskiego usytuowana jest wypożyczalnia sprzętu pływającego, stamtąd również, latem, zabierani są wczasowicze na wycieczki po Jamnie statkiem Mila.

PRZYSTAŃ RYBACKA

W miejscowości w latach dziewięćdziesiątych 20. wieku zbudowano morską przystań rybacką, wyposażoną w dalbę wyciągową. W pobliżu przystani, na plaży zobaczyć można łodzie rybackie.

Ostatnia aktualizacja - listopad 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.gaski.pl nie odpowiada.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 1 357 896, Dziś: 186, Osób online: 5

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem