Kołobrzeg

Kołobrzeg

Spędzając wczasy w Gąskach powinniśmy odwiedzić nadmorskie miasto Kołobrzeg, usytuowane na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty do Bałtyku. Przy ujściu rzeki wybudowano port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy - porty te stanowią jedną z wielu atrakcji tego miasta. Z uwagi na występujące w mieście i okolicach źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny, Kołobrzegowi przyznano status uzdrowiska. Miasto, oprócz centrum uzdrowiskowego jest również regionalnym ośrodkiem kulturalnym. Zwłaszcza latem odbywają się tu liczne koncerty popularnych muzyków i kabareciarzy. 

Co warto tu zobaczyć?

PLAŻA

Miasto Kołobrzeg może pochwalić się czystą, piaszczystą, szeroką plażą przy której przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Można wynająć kosze plażowe, leżaki i inne utensylia uprzyjemniające plażowanie. W 2010 roku kąpielisko Kołobrzeg zostało odznaczone Błękitną Flagą.

LATARNIA MORSKA

Miejscem popularnym wśród turystów jest kołobrzeska, zabytkowa latarnia morska, wybudowana w 1770 roku. Latarnia ma wysokość 26 metrów i jest udostępniana turystom do zwiedzania. Z góry, z jej tarasu widokowego, można zobaczyć piękny widok na morze. Z miejskiego portu organizowane są wycieczki turystyczne po morzu i wyprawy wędkarskie, a także rejsy na Bornholm.

Godziny otwarcia:

  • LIPIEC - SIERPIEŃ: codziennie od godz. 10:00 do zachodu słońca
  • LISTOPAD - MARZEC: piątek, sobotę, niedzielę od 11:00 do 16:00
  • WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK oraz KWIECIEŃ - CZERWIEC: codziennie od 10:00 do 17:00

Ceny biletów:

  • 8 zł (normalny),
  • 6 zł (ulgowy).

MOLO

Będąc w tym urokliwym mieście powinniśmy odbyć spacer po Kołobrzeskim molo, które ma długość około 200 m - to najlepsze miejsce do oglądania wschodów i zachodów słońca.

PROMENADA

Kołobrzeska promenada to również miejsce, na którym spotkamy wielu spacerowiczów, ulokowany jest przy niej wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami, bez których nie można opuścić tego miejsca.

MUZEUM ORĘŻA POLSKIEGO (ul. Armii Krajowej 13, tel. 943 521 288)

Jest to idealne miejsce dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę historyczną. To ciekawa alternatywa, do spędzenia wolnego czasu w deszczowy dzień. Tutaj masz możliwość wejścia do wnętrza pojazdu pancernego lub samolotu. 

Godziny otwarcia:

  • od 1 maja do 30 czerwca: poniedziałek - od 10.00 do 14.00, wtorek - niedziela - 09.00 do 17.00,
  • od 1 lipca do 31 sierpnia: poniedziałek - 09.00 do 14.00, wtorek - niedziela - od 09.00 do 18.00,
  • od 1 września do 30 kwietnia: poniedziałek - nieczynne, wtorek - od 09.00 do 16.00, środa - 10.00 do 14.00, czwartek - niedziela - od 09.00 do 16.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.gaski.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

807 wyświetleń w 2023r.

Kategorie atrakcji

Pozostałe atrakcje turystyczne

Jakim kolorem jest oznaczony szlak i jakiej jest długości? Szlak Nadmorski jest oznaczony czerwonym kolorem i ma długość oko...

Pałac Morski Pałac Morski to zabytkowy, neoklasyczny budynek z II poł. XIX wieku w Gąskach. Otoczony jest zaby...

Papugarnia Koszalin to miejsce stworzone z miłości do zwierząt. Naszą pasją są ptaki, dlatego w naszym obiekcie papugi latają swobodnie. Nasi Goście spotkają tutaj wiele gatunków egzotycznych ptaków, które będą mogli podziwia...

Motylarnia w Koszalinie jest miejscem niezwykłym, w którym można obserwować motyle, które latają swobodnie wśród odwiedzających. Motylarnia jest idealnym miejscem zarówno dla rodzin z dziećmi jak dorosłych. Na miejscu można podz...

Szlak Latarni Morskich woj. zachodniopomorskiego przebiega praktycznie wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Poniżej prezentujemy nazwy miejscowości, w których znajdują się latarnie morskie i odległości m...

Mielno Mielno - duża wieś nadmorska, położona w płn-zach Polsce w woj. zachodnio...

Chłopy Chłopy są małą, nadbałtycką wsią, usytuowaną na wschód od

Sarbinowo Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeż...

Koszalin Koszalin to drugie co do wielkości miasto na Pobrzeżu Koszalińskim, w województwie zachodniopomorskim...

Unieście Unieście kiedyś było administracyjnie samodzielną, letnią miejscowośc...

Ogrody HORTULUS  Ogrody Hortulus znajdują się w miejscowości Dobrzyca w pobliżu trasy Kołobrzeg -

chevron_left
chevron_right
serce Twoje ulubione obiekty 0