Koszalin - Jakie atrakcje warto zobaczyć? Co robić? Co zwiedzać?

Koszalin

Koszalin to drugie co do wielkości miasto na Pobrzeżu Koszalińskim, w województwie zachodniopomorskim. Koszalin położony jest nad rzeką Dzierżęcinką oraz nad jeziorem Jamno i Lubiatowo Północne. Miasto to stanowi jeden z większych ośrodków kulturalnych w regionie. Znajdują się tu teatry, kina, muzea, amfiteatr i filharmonia. W Koszalinie znajduje się również dworzec PKP i PKS. Odległość od centrum miasta do Morza Bałtyckiego wynosi około 11 km.

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Koszalinie? PARK WODNY (ul. Rolna 14, tel. 94 721 60 06)

Park wodny w Koszalinie to świetna alternatywa na spędzenie deszczowego dnia. Tutaj ciekawie spędzą czas nie tylko dzieci. Park wodny organizuje wiele ciekawych atrakcji również dla młodzieży i dorosłych. Do dyspozycji Gości są: baseny rekreacyjne, baseny sportowe, małe spa, sauny, fitness i wiele innych.

Godziny otwarcia:

  • Basen sportowy: 7.00 - 22.00
  • Baseny rekreacyjne: 9.00 - 22.00

Cennik

Bilet normalny:

  • Poniedziałek - Piątek: 22 zł
  • Sobota - Niedziela: 27 zł

Bilet ulgowy:

  • Poniedziałek - Piątek: 18 zł
  • Sobota - Niedziela: 21 zł

PARK KSIĄŻĄT POMORSKICH (ul. Grodzka 17)

Park Książąt Pomorskich znajdujący się w Koszalinie składa się z dwóch części. Sektor A to najstarszy obszar parku. Znajduje się tam popularny staw Książęcy oraz rzeczka Dzierżęcinka. W poprzednich latach ta część nazywana była Starą Promenadą. Rosną tutaj okazałe. stare drzewa, między innymi: 300 letni klon jawor, nazwany Drzewem Czarownic. Druga część Parku to sektor B, którego powierzchnia wynosi 3,5 hektara. Tu również wiele ciekawych okazów roślinnych. 

KATEDRA NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (ul. Boleslawa Chrobrego 7, tel. 943 422 397)

Jest to najważniejszy i najcenniejszy koszliński zabytek. Został wzniesiony w 1300 - 1333 roku, jako trzynanowa bazylika z potężną wieżą. Wewnątrz Katedra wyposażona jest w stylu gotycki. Z zewnątrz zabytek robi ogromne wrażenie. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.gaski.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0