Mielno - Gdzie się znajduję? Jak jest plaża? Jakie atrakcje czekają na turystów?

Mielno

Mielno - duża wieś nadmorska, położona w płn-zach Polsce w woj. zachodniopomorskim, nad jeziorem Jamno. Miejscowość jest siedzibą gminy Mielno. Wraz z sąsiadującą, położoną na mierzei między Bałtykiem a jeziorem, miejscowością Unieście stanowi jeden z popularniejszych kompleksów wypoczynkowo - rekreacyjnych polskiego wybrzeża Bałtyku. Wzdłuż plaży, a także na licznych uliczkach Mielna i Unieścia znajdują się restauracje, bary, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe. Na skwerku przed Urzędem Gminy stoi pomnik jelenia, a w mieleńskim parku nadmorskim muszla koncertowa - ma 12 m szerokości i 4 m wysokości. W parku znajduje się oczko wodne obmurowane kamieniami. Latem z obmurza i wysepki tryskają małe wodotryski i płyną wodospady, podświetlane wieczorem.

Co ciekawego w Mielnie?

PLAŻA

Największą atrakcją Mielna jest czysta plaża, z wydzielonymi strzeżonymi latem kąpieliskami, wzdłuż której na odcinku 3 km pomiędzy Mielnem i Unieściem biegnie promenada nadmorska. Na mieleńskiej plaży, w okresie letnim wyznaczane są strzeżone kąpieliska.  Ratownicy WOPR codziennie, przez całe wakacje patrolują fragment plaży przy zejściu od ul. Kościuszki. 

JEZIORO JAMNO

Jezioro Jamno, nad którym leży Mielno to czyste jezioro przymorskie o świetnie zagospodarowanych brzegach, które pozwala na uprawianie sportów wodnych oraz wędkarstwa. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego „Tramp” przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych. W sezonie letnim można się wybrać na wycieczkę po jeziorze małym stateczkiem wycieczkowym Mila.

POMNIK LOTNIKÓW

Na promenadzie w Mielnie znajduje się pomnik lotników - jest to element samolotu z mosiężną tablicą i napisem "Pamięć Lotnikom kpt. Pilot inż. Jan Kozyra, por. pilot inż. Ryszard Duro, poległym tragicznie 7 września 1987 roku koledzy z J. W. 5069".

PARK LINOWY TUKAN (ul. Chmielna 4, Mielno)

Idealne miejsce dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek oraz dużą dawkę emocji. Tutaj możesz spędzić w ciekawy sposób, wolny czas w gronie najbliższych. Przed wejściem na atrakcje parku, każdy klient uczy się pod okiem naszych instruktorów prawidłowego korzystania ze sprzętu asekuracyjnego na trasie szkoleniowej. 

Godziny otwarcia:

  • Otwarte od 6 czerwca w godzinach 11:00- 18:30 w razie niepogody należy zadzwonić, aby upewnić się, czy park jest otwarty.

POMNIK MORSA

Przy głównym zejściu na plażę (ul. Kościuszki) stoi Pomnik Morsa. Symbolizuje on odbywające się w Mielnie od 2004 roku Międzynarodowe Zloty Morsów, które przyciągają tłumy pasjonatów zimowych kąpieli.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.gaski.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0