Ustronie Morskie

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to miejscowość położona na Pomorzu Zachodnim. Dodatkowe atuty tego miejsca to molo spacerowe, wspaniały nadmorski klimat oraz malowniczy klif. Ustronie Morskie jest znaną i lubianą miejscowością wypoczynkową polskiego wybrzeża. Organizowane jest tu wiele imprez kulturalnych i sportowych. Najstarsze dęby w Polsce rosnące niedaleko Ustronia Morskiego to "Bolesław" - 800 lat i "Warcisław" - 640 lat. Do tych dębów został wytyczony błękitny szlak turystyczny z Ustronia Morskiego. Aktywni, oprócz kąpieli słonecznych i morskich, skorzystać mogą z wycieczek pieszych i rowerowych, jazdy konnej oraz lotów widokowych.

Atrakcje tego miejsca

PLAŻA

Piaszczysta, czysta plaża zachęcająca do kąpieli morskich i słonecznych. Woda w tym regionie należy do najczystszych na polskim wybrzeżu bałtyckim a bezpieczeństwa pilnują wykwalifikowani i wyposażeni w specjalistyczny sprzęt ratownicy.

MOLO SPACEROWE

W Ustroniu Morskim znajdują się dwa mola spacerowe o długości około 100 metrów. Jedno zlokalizowane jest w okolicy przystani rybackiej (przedłużenie ul. Rybackiej), drugie pomiędzy ulicami Ku Morzu (Sianożęty) i Nadbrzeżną (Ustronie Morskie). Jest to idealne miejsce na spokojne spacery, które pozwolą nam nacieszyć się pięknymi widokami oraz odżywią nasz organizm, dzięki świeżemu powietrzu, które jest pełne zdrowego jodu. 

STARE DĘBY (Wieś Rusowo)

  • Dąb Bolesław - wiek dębu ok. 800 lat, obwód mierzony na wysokości 1,3 m - 691 cm, wysokość - 30m, średnica korony - 18 m. 19 sierpnia 2000 r. odbyły się chrzciny dębu, na których otrzymał imię "Bolesław"na cześć króla Bolesława Chrobrego. Akt nadania imienia został przekazany do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.
  • Dąb Warcisław nosi imię księcia Gryfity Warcisława III, z inicjatywy którego Kołobrzeg w 1255 roku otrzymał prawa miejskie. Obwód dębu - 720 cm, wysokość - 37 m, wiek ok. 640 lat (piąta pozycja w rankingu najstarszych dębów w Polsce).

WESTERN PARK (ul. Kolejowa, tel. 501 536 770)

Jest to miejsce edukacyjno - rozrywkowe. Tutaj oprócz zabawy możesz zdobyć wiedzę na temat plemion Indian oraz o trudach, jakie znosili pierwsi osadnicy na Dzikim Zachodzie. W ofercie: zwiedzanie Western City, tipi, krótkie historyjki, oglądanie oryginalnych strojów oraz narzędzi codziennego użytku. 

Godziny otwarcia:

  • każdy dzień od maja do października w godzinach 10.00 do 19.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.gaski.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

973 wyświetlenia w 2023r.

Kategorie atrakcji

Pozostałe atrakcje turystyczne

Jakim kolorem jest oznaczony szlak i jakiej jest długości? Szlak Nadmorski jest oznaczony czerwonym kolorem i ma długość oko...

Pałac Morski Pałac Morski to zabytkowy, neoklasyczny budynek z II poł. XIX wieku w Gąskach. Otoczony jest zaby...

Papugarnia Koszalin to miejsce stworzone z miłości do zwierząt. Naszą pasją są ptaki, dlatego w naszym obiekcie papugi latają swobodnie. Nasi Goście spotkają tutaj wiele gatunków egzotycznych ptaków, które będą mogli podziwia...

Motylarnia w Koszalinie jest miejscem niezwykłym, w którym można obserwować motyle, które latają swobodnie wśród odwiedzających. Motylarnia jest idealnym miejscem zarówno dla rodzin z dziećmi jak dorosłych. Na miejscu można podz...

Szlak Latarni Morskich woj. zachodniopomorskiego przebiega praktycznie wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Poniżej prezentujemy nazwy miejscowości, w których znajdują się latarnie morskie i odległości m...

Mielno Mielno - duża wieś nadmorska, położona w płn-zach Polsce w woj. zachodnio...

Chłopy Chłopy są małą, nadbałtycką wsią, usytuowaną na wschód od

Sarbinowo Sarbinowo to niewielkie, spokojne letnisko położone na zachodnim wybrzeż...

Koszalin Koszalin to drugie co do wielkości miasto na Pobrzeżu Koszalińskim, w województwie zachodniopomorskim...

Unieście Unieście kiedyś było administracyjnie samodzielną, letnią miejscowośc...

Ogrody HORTULUS  Ogrody Hortulus znajdują się w miejscowości Dobrzyca w pobliżu trasy Kołobrzeg -

chevron_left
chevron_right
serce Twoje ulubione obiekty 0