Archiwum - Kalendarz imprez Mieleńskiego Lata Artystycznego 2012

Kalendarz imprez Mieleńskiego Lata Artystycznego 2012

 

Gmina Mielno cieszy się opinią miejsca gdzie można ciekawie spędzić czas. Kalendarz imprez co roku wzbogacany jest przynajmniej o jedną nową imprezę, która od razu zyskuje grono zwolenników. W tym roku nie będzie inaczej. Rozpoczynamy już w kwietniu imprezami organizowanymi przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Osady Nadmorskiej „16 Południk” pokazującymi stare zwyczaje rybackie, wyśmienitą kuchnię a przede wszystkim rozsławiającą rybacką wieś o nazwie Chłopy. Zakończymy tradycyjnie dożynkami, które są zwieńczeniem sezonu letniego.

Jednocześnie już dziś serdecznie zapraszamy zwolenników zimowych kąpieli na X Jubileuszowy Międzynarodowy Zlot Morsów 2013r. !!!

 

Poniżej przedstawiamy imprezy proponowane w ramach Mieleńskiego Lata Artystycznego:

- 6-8.07.2012r. - Festiwal Indii w Mielnie - Trzydniowy jarmark oryginalnych pamiątek, przypraw, strojów oraz kuchni azjatyckiej. Impreza połączona z występami na scenie artystów prezentujących folklor Indii, ich religię oraz tradycje. (miejsce: deptak ul. Kościuszki Mielno)

- 14.07.2012r. - na plaży w gminie Mielno zostanie zaprezentowany seans Kina Letniego- otwarty bezpłatnie dla wszystkich turystów.(miejsce: plaża w Sarbinowie)

- 16-21.07.2012r. Karaoke Super Star- impreza zaproponowana w zeszłym roku, która od razu zyskała grono fanów. 10 uczestników wyłonionych w eliminacjach odbywających się na terenie naszej gminy zawalczy o główną nagrodę, którą będzie weekend w ośrodku na terenie Gminy Mielno. ( miejsce: Sarbinowo)

- 23-28.07.2012r.- Kolejny etap imprezy Karaoke Super Star (miejsce: deptak ul. Kościuszki Mielno)

- 3-5.08.2012r. -Gorączka złota w Mielnie – nowy pomysł na zaangażowanie usługodawców z terenu gminy Mielno. Impreza o charakterze gry miejskiej, gdzie uczestnicy w ciągu trzech dni mają za zadanie zdobycie punktów, gwarantujących udział w losowaniu wartościowych nagród. (miejsce: deptak ul. Kościuszki Mielno)

- 12.08.2012r. - Lato z Radiem - Po raz kolejny "Polka - Dziadek" rozbrzmiewać będzie na stadionie w Mielnie. Koncert gwiazd oraz kolorowe miasteczko oferujące zabawę dla każdego, to tylko niektóre z atrakcji tej największej w Polsce radiowej trasy koncertowej. (miejsce: stadion , ul. Mickiewicza Mielno)

- 15.08.2012 – Fiesta Latina, czyli impreza w rytmie gorącej, rozpalającej zmysły Samby i smaków karaibskiej kuchni. Dzięki doskonałym tancerzom przeniesiemy się w świat kolorowych wysp Pacyfiku oraz państw takich jak Kuba, Brazylia czy Meksyk. (miejsce: deptak ul. Kościuszki Mielno)

-18.08.2012r. - na plaży w gminie Mielno zostanie zaprezentowany seans Kina Letniego - otwarty bezpłatnie dla wszystkich turystów. (miejsce: plaża w Unieściu)

18.08.2012r.Dzień Ryby – wystawa produktów rybnych, występy zespołów, spotkanie z Neptunem, konkursy i zabawy rodzinne. (miejsce: Chłopy)

- 24-26.08.2012r. - Kolejna odsłona Festiwalu Indii w Mielnie. (miejsce: deptak ul. Kościuszki Mielno)

-1.09.2012r. - Dożynki Gminne - Festyn zaplanowano jako imprezę wieńczącą sezon turystyczny. (miejsce: Sarbinowo)

. Festiwal organowy - koncerty muzyki klasycznej z udziałem wybitnych artystów z całego świata. Co roku są organizowane w Kościele w Sarbinowie, dzięki znajdującym się tam zabytkowym organom. Impreza organizowana cyklicznie przez Filharmonię Koszalińską w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Miejsce: Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP w Sarbinowie (ul. Nadmorska17)

  • 17.07. 2012 Waldemar Gawiejnowicz – organy(Poznań), Kwartet smyczkowy Milos (Montreal)

 

  • 22.07. 2012 Stanislav Surin – organy (Słowacja), Duet harfowy  Maria Dłuska-Lewandowska, Anna Blum (Poznań)

 

  • 31.07. 2012 Henryk Gwardak – organy(Wyspy Alandzkie), Kozak Trio (Rosja)

 

  • 14.08.2012 Witold Zalewski - organy(Kraków), Narodowa Orkiestra Młodych Talentów Republiki Białoruś

 

Czas: Koncerty odbywają się zawsze po wieczornej mszy św.

 

Ponadto:

21.07.2012r. - Zumba Summer Party Mielno 2012 (plaża w Mielnie)

4.08. 2012r. – Parafiada w Mielnie

Miejsce: Teren przy kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Mielnie (ul. Kościelna 27)

15.08.2012r.Parafiada w Sarbinowie

Miejsce: Teren przy kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w Sarbinowie (ul. Nadmorska17)

 
Kalendarz nadesłany przez Biuro Promocji i Informacji Turystycznej w Mielnie