Chłopy - Gdzie się znajdują? Jaka jest tu plaża? Jaka jest zaleta tego miejsca? Jakie zabytki warto odwiedzić?

Chłopy

Chłopy są małą, nadbałtycką wsią, usytuowaną na wschód od Ustronia Morskiego, pomiędzy Sarbinowem a Mielnem. Chłopy, jako całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków ze względu na rzadko obecnie spotykany, a charakterystyczny dla tego regionu układ zabudowy, jak również dobrze zachowane, zabytkowe chałupy szachulcowe. Tak więc, wynajmując pokoje w Chłopach warto się zainteresować, czy przypadkiem nie będziemy zakwaterowani w domu wpisanym do rejestru zabytków - bądź co bądź wielki to zaszczyt i dodatkowa atrakcja!

Atrakcje w Chłopach..

PLAŻA

Niekwestionowaną zaletą miejscowości Chłopy jest zadbana i szeroka plaża, zachęcająca odwiedzających ją turystów do kąpieli: tak słonecznych, jak i morskich. Plażę od letniska oddziala pas wydm oraz sosnowy las, dzięki któremu tutejsze powietrze pachnie nie tylko morską bryzą, ale też sosnami. Turysta, który zdecyduje się na około 2-kilometrowy spacer plażą w kierunku zachodnim, dojdzie do pobliskiej miejscowości Sarbinowo.

PRZYSTAŃ RYBACKA

Przy plaży, w centrum Chłopów, znajduje się chętnie odwiedzana przez turystów przystań rybacka. Tutejszą plażę zdobią interesująco i malowniczo prezentujące się kolorowe rybackie kutry. W nieopodal wybudowanych smażalniach można zjeść świeżą, smażoną lub wędzoną rybę.

MOLO

Jest to nowo wybudowane 90 - metrowe molo. Idealne miejsce na spokojny spacer przy zachodzie słońca. Tutaj można podziwiać piękne widoki polskiego morza oraz wdychać powietrze pełne jodu, który jest bardzo zdrowy dla naszego organizmu. Z mola korzystają również rybacy, gdyż tuż obok zlokalizowana jest przystań rybacka, na której można zakupić świeżo złowione ryby. 

ESCAPE ROOM - SKARB PIRATA (ul. Kapitańska 51, tel. 885 614 301)

Idealne miejsce dla osób chcących spędzić czas w kreatywny sposób. Jest to rozrywka przeznaczona dla od 2 do 5 osób. Musicie rozwiązać zagadki i znaleźć klucz. Macie 60 minut na wydostanie się z pokoju. 

Godziny otwarcia:

  • codziennie od 10.00 do 21.00.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.gaski.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0